VIP Washington DC
4 Gün New York, 1 Gün Washington DC, 2 Gün Boston, 3 Gün Chicago
1.GÜN
AMERİKA yolculuğumuz öncesi siz değerli misafirlerimiz ile New York uçuşumuzdan 2 saat 30 dakika öncesinde Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde bulunan AMERİCA TOURS özel ön check-in kontuarında buluşuyoruz.  Havaalanındaki bilet, pasaport ve bagaj işlemlerimiz sonrasında THY’nin tarifeli uçağımızla New York’a hareket ediyoruz. Yaklaşık  11 saatlik uçuşumuzun ardından New York JFK havaalanına varış ve çıkış işlemlerimiz sonrası alanda bizleri karşılayan yerel rehberimiz eşliğinde, grubumuzu bekleyen özel otobüslerimiz ile renkli ve New York’u tanıtan panoramik bir turla otelimize geçiyoruz. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman.
2.GÜN 
Tüm gününüz New York’u keşfetmek için serbest. Sabah saat 09:00 Kahvaltı sonrası dileyen misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde yapılacak ekstra New York Şehir Turumuza katılabilirler. Bu gezi esnasında Birleşmiş Milletler Binası, Madison Square, Central Park, Rockfeller Centrer, Times Square, Battery Park başlıca göreceğimiz yerler arasında.  Öğleden sonra ise misafirlerimiz ekstra düzenlediğimiz Özgürlük Anıtı ve Empire State Building Turumuza katılabilirler. Geceleme için otelimize geri dönüyoruz. (New York Şehir Turu 80$, Özgürlük Anıtı ve Empire State Building Turu : 110$) 
3.GÜN 
Sabah saat 09:00 Kahvaltı sonrası dileyen misafirlerimiz ile tam gün ekstra Woodburry Outlet Alışveriş Turu yapıyoruz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz ve akşam saat 19:30’da yine arzu eden misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından ekstra olarak düzenlenen  akşam yemekli ve müzikli tekne turuna katılabilirler. (Woodburry Outlet Alışveriş Turu : 130$, Müzikli Tekne Turu : 160$)
4.GÜN 
Sabah saat 09:00 Kahvaltı sonrası serbest zaman.  Arzu eden misafirlerimiz ve rehberlerimizle birlikte Brooklyn Köprüsü ve Wall Street’e  yürüyüş turu yapıyoruz. Otele dönüşümüz sonrasında serbest zaman. Saat 20:00’de ise ekstra olarak Broadway’in ünlü showlarından Mamma Mia’yı izlemek için Winter Garden Theatre gidiyoruz. (Broadway Show Bilet Ücreti : 200$)
5.GÜN 
Sabah saat 09:00 Kahvaltı sonrası misafirlerimizle birlikte ekstra olarak düzenlediğimiz  Washington DC turu için hareket ediyoruz. New Jersey,Delaware ve Maryland eyaletlerinden geçerek ulaşacağımız Washington DC’ de Temsilciler Meclisi,Senato Binası, Lincoln Anıtı, Vietnam ve Kore anıtları göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle sonrası Kongre binası ve Beyaz saray’ı panoramik olarak göreceğiz.Tur sonrası New York’a geçip oradaki otelimizde konaklıyoruz. (Washington DC Turu : 160$)
6.GÜN 
Sabah kahvaltısının ardından New York’tan hareketle yaklaşık 3 saat 45 dakika sürecek olan Boston yolculuğumuz başlıyor.  Varışımızda panoramik turumuz sonrası otelimize geçiyoruz.  Sonrasında dünyanın 7. en çok ziyaret edilen turistik noktası olan Faneuil Hall Marketplace’ e turumuz başlıyor. Burada rengârenk, açık ve kapalı mağazalarıyla eğlenceli bir pazar deneyimi yaşayacaksınız. Akşam yemeğimizi yedikten konaklama için otelimize hareket ediyoruz.
7.GÜN 
Sabah kahvaltısının ardından Boston Turumuza başlıyoruz. Şehrin en bilinen turu olan Boston-Duck Tur ile kentin en görülmeye değer yerlerini geziyoruz.Sonrasında dünyanın en ünlü okullarından Harvard Üniversite’sini ve MIT Üniversitesini ziyaret ediyoruz. Akşam konaklama otelimizde olacak. (Duck Tur : 50$)
8.GÜN 
Sabah alınacak kahvaltı sonrası odaların boşaltılmasını takiben Boston’dan Chicago’ya hareket etmek üzere havaalanına hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik uçuşumuzun ardından rüzgârın şehrine varıyoruz ve şehri tanıtan kısa bir tur yapıyoruz. Bu tur esnasında Dünya’nın ilk gökdelenlerinden Hancock ve Sears Kuleleri, halka açık sanat eserleri olan Picasso ve Miro’nun eserleri,Neavy Pier,  Tarihi Grant Park, Buckingham Çeşmesi, Michigan Avenue ve Magnificent Mile görülecek yerler arasındadır. Otelimize yerleştikten sonra akşam katılmak isteyen misafirlerimizle Chicago’nun en uzun ikincisi binası olan John Hancock Tower’da Chicago’nun muhteşem gece manzarasını seyretmeye gidiyoruz.
9.GÜN 
Sabah kahvaltısının ardından dünyaca ünlü markalarıyla bilinen Michigan Avenue’daki Magnificent Mile’da gezintiye çıkıyoruz. Sonrasında ise misafirlerimizle birlikte Chicago’nun muazzam mimarisine tanıklık etmek için Michigan Gölünde tekne turu yapacağız. Turumuzun devamında ise Müzeler Kampüsü olarak bilinen bölgede bulunan Shed Akvaryumu ziyaret ediyoruz. Burada 1500 farklı türden, yaklaşık 20.000 üzerinde su hayvanı bulunmaktadır ve Dünyanın en büyük kapalı akvaryumu olarak kabul edilmektedir. (Chicago Tekne Turu 50$, Shedd Akvaryum 50$)
10.GÜN 
Bugün sabah kahvaltısı sonrası ilk durağımız Amerika’nın ve Chicago’nun en yüksek iş merkezi olan Willis, eski adıyla Sears Tower olacak. Yerden 413 m yükseklikte bulunan 113.kattaki gözlem yerindeki cam balkondan rüzgarlı şehri fotoğraflayacağız.
Turumuzun devamında ise İstanbul’a dönmeden son günümüzde Aurora bölgesindeki outletlerde alış veriş turuna çıkıyoruz. (Sears Tower 50$, Aurora alış veriş turu 110$)
11.GÜN 
Sabah saat 09:00 Kahvaltı ve odaların boşaltılması sonrası serbest zaman. Ardından Hava limanına hareket. Chicago üzerinden Türk Hava Yolları ile İstanbul’ a yolculuğumuz başlıyor. Geceyi uçakta geçiriyoruz.