340

Dünyaca ünlü oteller ve casinoların yanı sıra Las Vegas gerçekten insan eliyle yaratılmış bir harikalar diyarıdır. Daha da güncel bir ifadeyle, günün 24 saati yaşayan ABD’nin en ünlü kumar ve eğlence merkezi olarak da ifade edilebilir.

Strip, Las Vegas ile adeta bütünleşen tüm aktivitelerin merkezi olan bu caddede yürüyüş yapmak için mutlaka gece olmasını beklemenizi, dünyaca ünlü şovlardan birine gitmenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

Amerika’nın en büyük barajı olan Hoover Dam Nevada ve Arizona sınırında yer aldığından Las Vegas turistlerinin de rahatlıkla ziyaret edebileceği turistik bir bölgedir.

En çok ilgi gören spor olan Golf’un tutkunları için de tartışmasız en iyi sahaların yer aldığı Green Valley’de görülmeye değer yerlerden biridir.

Dünyaca ünlü Red Rock bölgesi adından da anlaşılabileceği gibi doğal kırmızı renkte kayaların ve tepelerin yer aldığı bu bölge, Las Vegas’ın en romantik on noktasından biri olarak gösterilir.

Lake Mead, Dünyanın en büyük yapay gölü olmasıyla bilinmekte ve yüzme, yelken, rüzgar sörfü ve balıkçılık gibi su sporlarının da yapılabildiği bir yerdir.