GradSchool1

Amerika’da Yüksek Lisans Eğitimi

      Her sene binlerce öğrenci çeşitli alanlarda “master” olarak bilinen yüksek lisans eğitimini yapmak hedefiyle Amerika’ya öğrenime gelmektedir. Amerika, öğrencilerini başarılı bir kariyer için yararlı akademik bilgilerle ve kişisel tecrübelerle donatır. Amerika’da master için başvuru işlemlerine gereken zaman ayrılmadığından veya gerektiği kadar erken başlanılmadığından, öğrenciler kendilerine uygun olan programlarda eğitim görme şanslarını yitirmektedirler.

Amerika’daki kolej ve üniversitelerin büyük bir kısmı birçok alanda master programları sunarken, ABD’nin en popüler master programı MBA’dir (Master of Business Administration). ABD’deki yüksek lisans programlarına part-time veya full-time olarak devam edilebilirsiniz. Program full-time olduğunda genelde iki yıl, part-time olduğunda ise 3-4 sene sürer. Ancak Part-time master programlarına okullar I-20 formu vermediklerinden, yabancı öğrenciler bu programa katılamazlar. Yüksek lisans programları bitirme tezi yazılarak tamamlanır.

Amerika’da yüksek öğrenimle ilgileniyorsanız, okul seçimi, sınavlar, başvuru işlemleri ve vize başvurularının tutacağı zamanı gözönünde bulundurarak, yüksek lisansa başlamayı planladığınız tarihten en az bir sene önce girişimlerde bulunmalısınız.

Chicago’da master yapmayı düşünüyorsanız veya yapmaya karar verdiyseniz, “ama ne yapacağınızı, nerden başlayacağınızı bilmiyorsanız”, “ACADEMIC AMERICA” olarak tüm danışmanlarımızla birlikte bütün sorularınızın cevapları için size sadece bir e-mail kadar uzağız !…

Yüksek Lisans ve MBA kabul koşulları

Lisans diploması ve not dökümü
Banka Mektubu
İngilizce dil düzeyi
İş deneyimi (tercih nedeni)
GRE veya GMAT sınav sonucu (her okul tarafından istenmez)
İki adet referans mektubu
Statement of Purpose (SoP): Niyet mektubu, bu mektupta neden o alanda ve o üniversitede öğrenim görmek istediğiniz açıklanır.